Mlynček Káva Indonézia Agropuro Walida 250g

Mlynček Káva Indonézia Agropuro Walida Káva Indonézia Agropuro je výnimočná káva z Indonézie z farmy Agropuro Walida za ktorou stojí… Ukáž celý popis ↓

12,80 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta Po. 12.6.

Po. 12.6.

Packeta na adresu Po. 12.6.

Kuriér GLS Po. 12.6.

Osobný odber Po. 12.6.

Packeta Ut. 13.6.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Mlynček Káva Indonézia Agropuro Walida

Káva Indonézia Agropuro je výnimočná káva z Indonézie z farmy Agropuro Walida za ktorou stojí farmár Mas Muhlis. Na tejto káve nás zaujala nie len jej skvelá chuť, ale aj príbeh, ktorý za ňou stojí.

Táto káva sa pestuje na pohorí Walida, ktoré v roku 2018 kvôli nedostatku vlahy vyhorelo. Vďaka káve a usilovnej práci miestnych farmárov sa podarilo túto oblasť zalesniť a postupne jej prinavrátiť biodiverzitu.

Predaj kávy slúži aj na podporu miestnej školy, kde študuje okolo 800 miestnych deti, pre ktoré táto škola poskytuje jedinú možnosť vzdelania v okolí.

My sme sa k tejto káve dostali prostredníctvom slovenskej importérskej spoločnosti Alami, za ktorou stoja Slováci, ktorí žijú v Indonézií a úzko spolupracujú s miestnymi farmármi. Vďaka ním si túto chuťovku môžeme vychutnať.

To najlepšie na záver, chuť kávy. Tá je výnimočná, komplexná, plná zrelého ovocia, s plným vínovo-rumovým telom, doplnená sladkosťou karamelu. V závere chuti sa môžete tešiť na jemnú aciditu zrelého ovocia, najmä čerešní, hrozienok a jahôd.

Krajina: Indonézia
Región: Východná Jáva, Argopuro
Farma: Agropuro Walida
Farmár: Mas Muhlis
Odroda: Red caturra, Lini S-795
Spracovanie: Anaeróbna fermentácia 36h, natural
Nadmorská výška: 1800 m n. m.
Zber: Ručný selektívny, august 2022

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Kávu ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina:

Indonézia

Región:

Východná Jáva, Argopuro

Farma:

Agropuro Walida

Farmár:

Mas Muhlis

Odroda:

Red caturra, Lini S-795

Spracovanie:

Anaeróbna fermentácia 36h, natural

Nadmorská výška:

1800 m n. m.

Zber:

Ručný selektívny, august 2022

Hmotnosť:

250g