Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Shape tea (čaj na chudnutie) – Zmes

Sypaný čaj z kategórie Must have! Kto hľadá štíhlu líniu, tomu pomôže splniť sen. Vďaka obsahu Pu Erhu a Maté,… Ukáž celý popis ↓

Popis

Sypaný čaj z kategórie Must have! Kto hľadá štíhlu líniu, tomu pomôže splniť sen. Vďaka obsahu Pu Erhu a Maté, dvoch zabijakov všetkých „madiel lásky“, sa dostanete opäť do kondície a predvlaňajších džínsov. Grapefruitový Shape Tea funguje rýchlo a nekompromisne.

 

Zloženie čaju na chudnutie

Červený čaj Pu Erh 85%, Yerba Mate 5%, Aróma prírodná, Pomarančová kôra, Kvet ibišteka

Nálev a chuť byliny

Červený Pu Erh predurčuje farbu nálevu – je sýto hnedočervený. Jeho typicky zemitú chuť zjemňuje rezké Mate. Pridaním pomarančovej kôry a pár kvapôčok arómy vznikla veľmi chutná variácia na zdraviu prospešný nápoj.

Čaje obsahujúce Pu Erh sa výborne hodia aj na prípravu ice tea. Ochutnajte ho v grapefruitovej verzii!

Pôvod čaju na chudnutie

Pu Erh z čínskej provincie Yunnan je medzi čajmi skutočnou raritou. Pre jeho výrobu sa zbiera puk a 3-4 najbližšie lístky. Všetka práca je vykonávaná ručne a podľa tradičných postupov. Po zavädnutí sú lístočky zohrievané na suchej panvici, valcované, stáčané a sušené. Následne sa nahrnú na hromadu a nechávajú prirodzene kvasiť. Tým tiež čaj zreje, čo môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov. Konečným produktom je čaj stlačený do tehličiek, tabuliek alebo hniezd.

 

Na rozdiel od Pu Erhu, nie je Mate tak celkom čaj. Nevyrába sa totiž z listov kríka čajovníka čínskeho, ale cezmíny paraguajskej, čo je juhoamerická rastlina. Lístky aj s vetvičkami sú fermentované zvláštnym spôsobom a vo výsledku dozrievajú niekoľko mesiacov v jutových vreciach. Citrónovú kôru kupujeme u dlhodobého a prevereného dodávateľa v EÚ. Jeho suroviny neobsahujú ťažké kovy ani iné rezíduá z priemyselných hnojív alebo ošetrovacích prípravkov.

 

Návod na prípravu

  1. Čaj zalejte vodou s teplotou 90 °C (cca 1 minútu po prevarení vody), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.

 

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu:

Čína

Chuť:

Grep

Pre deti:

Od 12 rokov

Zber:

Posledný zber

Gramáž:

50g, 100g

Balenie:

Papierový obal, Doypack

Shop roku Mobake