Bylinná zmes Sila Bambusu

Bylinná zmes Sila Bambusu - Je silný, ale neporazí vás. Chutí, ale dáva priestor aj ďalším ingredienciám. Je z ďaleka… Ukáž celý popis ↓

Popis

Bylinná zmes Sila Bambusu – Je silný, ale neporazí vás. Chutí, ale dáva priestor aj ďalším ingredienciám. Je z ďaleka a predsa ho stretnete aj u nás. Hovoríme o bambuse, zvláštnej vysokej tráve z juhovýchodnej Ázie, ktorej bračekovia rastú po celom svete. Jeho pevnosť a húževnatosť oceňujú milióny ľudí. Poďme bambus tentoraz ochutnať.

Zloženie

Listy bambusu 70%, Granátové jablko, Čierne ríbezle, Okvetné lístky ruže, Kandizovaná papája, Kvety granátového jablka, Aróma prírodná

Nálev a chuť čaju

Bylinná zmes má veľmi svetlo žltý až skoro biely je nálev tohto čaju. Bambusové lístky vodu veľmi nezafarbia, ale dajú jej jemnú prírodnú arómu s miernou sladkosťou. V čaji Sila bambusu krásne hrá s papájou, granátovým jablkom a čiernymi ríbezľami. Výsledkom tejto harmónie je svieži a voňavý nápoj.

Hodí sa aj na prípravu ice tea. Skúste naplniť vysoký pohár z 2/3 kockami ľadu a preliať ich teplým čajom. Výsledkom budete nadšení!

Pôvod čaju

Všetky suroviny v čaji Sila bambusu pochádzajú z EÚ, len bambus (Folium indocalamus tessellatus) sme doviezli z juhovýchodnej Ázie. Ide o unikátnu vždy zelenú trávu, ktorá dorastá do výšky až 30 metrov. Podľa podmienok, v ktorých je pestovaný, môže bambus každý deň pribudnúť o 0,8 až 1,6 metra. Botanici popísali na celom svete asi tisíc druhov, nájdeme ich ako v južnej a juhovýchodnej Ázii, ako aj v Amerike, Afrike, na Madagaskare, na severe Austrálie a niektorých pacifických ostrovoch.

 

Uplatnenie bambusu je veľmi široké (prečítať viac si môžete na v TOMTO článku) používa sa na výrobu vecí dennej potreby (nábytok, nástroje), papiera a buničiny, na stabilizáciu pôdy pred eróziou aj ako tradičný prvok záhrad Orientu. Nájdeme ho tiež v kuchyniach a lekárňach. Čaj z bambusových lístkov má vynikajúce liečebné schopnosti. Na tento účel sa zberajú len mladé listy, a to len raz za rok. Neprechádzajú žiadnym zložitým technologickým postupom – sú len šetrne sušené.

 

Tiež papája, granátové jablko, čierne ríbezle a bylinky v čaji Sila bambusu boli spracované vzhľadom na zachovanie maxima zdraviu prospešných látok. Ovocie bolo konzervované lyofilizáciou, teda sušením mrazom. Tým si udržalo všetky senzorické vlastnosti a po zaliatí horúcou vodou vyzerá, chutí a vonia ako čerstvé.

Návod na prípravu

  1. Bambusový čaj zalejte vriacou vodou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.

Nutričné hodnoty / 100 ml nálevu čaju

Energetická hodnota:8 kJ / 2 kcal
Tuky:0 g
z toho nasytených :0 g
Sacharidy:0.5 g
z toho cukry:0.5 g
Bielkoviny:0 g
Soľ:0 g

Zabalíme ti to bez plastov 📦🌱

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie 🌿

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu

Chuť

Gran. jablko, rýbezle

Nadm. Výška

1700 m

Región

India

Pre deti

Od 2 rokov

Zber

Posledný zber

Balenie

25g, 50g