Bylinná zmes Bambus Zimný les

Bylinná zmes Bambus Zimný les - Po čom zatúžite, keď vám modrejú prsty a červenajú tváre? My po horúcom, voňavom… Ukáž celý popis ↓

Popis

Bylinná zmes Bambus Zimný les – Po čom zatúžite, keď vám modrejú prsty a červenajú tváre? My po horúcom, voňavom čaji! Dajte si ho vo skvostnej zdravej variante – bambusové listy zaženú prípadné nachladnutie, škorica rozohreje celé telo a ibištek podporí imunitu. Kto má v kredenci Bambus Zimný les, toho zima nezaskočí!

 

Zloženie

Kvet ibišteka, Moringa listy 20%, Kúsky jablka 15%, Citrónová tráva, Kúsky pomaranča, Aróma prírodná, Šípkové šupky, Škorica 4%, Baza, Pražené mandle (mandle, karamelizovaný cukor) 2%, Okvetné lístky ruže

 

Chuť čaju

Nálev z bambusových listov je populárny vďaka mimoriadne jemnej, máličko trávovej chuti. Má vynikajúce účinky na zdravie a skvelú osviežujúcu arómu. Bylinná zmes Bambus Zimný les má po zaliatí svetlo červenú farbu a veľmi lahodnú vôňu. Pri ochutnaní nachádzame sviežo kyslasté prvky ibišteka a sladkosť jabĺčok, to všetko podmaľované citrusovým nádychom. Nežná štipľavosť škorice má presne tú mieru, kedy je príjemná a hrejivá.

Pôvod čaju

Bambus ako bylina s mnohými pozitívnymi vplyvmi na duševné i fyzické zdravie je v Európe známy pomerne krátku dobu. Naopak Aziati jeho fantastické účinky využívajú pri liečbe mnohých chorôb už po niekoľko storočí. Optimálne klimatické podmienky má bambus v Číne, kde je symbolom úprimnosti, dobre rastie aj v severnej Austrálii, Afrike a južnej Amerike. V Indii má bambus tiež značnú obľubu, stal sa tam dokonca synonymom priateľstva.

 

Zelené, veľmi mladé lístky bambusu sa zberajú len niekoľko týždňov v roku. Neprechádzajú procesom fermentácie, ako napríklad pravý čaj, iba sa sušia. Vďaka tomu sú prirodzene bezkofeínové a uchovávajú si všetky minerálne látky a antioxidanty.

 

Príprava čaju

Teplota 100 °CDoba prípravy 5 minútMnožstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Bylinnú zmes zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.

 

Zabalíme ti to bez plastov 📦🌱

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie 🌿

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu

Chuť

pečené jablko

Pre deti

Od 2 rokov

Balenie

25g, 50g