Čajový Teplomer 10 – 110°C

Čajový Teplomer Voda a jej správna teplota hrá významnú úlohu v chuti čaju. Viete, aká je ideálna teplota na jeho… Ukáž celý popis ↓

8,20 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Kuriér GLS Po. 30.1.

Packeta na adresu Po. 30.1.

Osobný odber Po. 30.1.

Packeta Ut. 31.1.

Slovenská pošta Ut. 31.1.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Čajový Teplomer

Voda a jej správna teplota hrá významnú úlohu v chuti čaju. Viete, aká je ideálna teplota na jeho prípravu? Nevhodne zvolená teplota vody môžete totiž zničiť všetko, čo robí čaj výnimočným. V čajovni sa o správnu teplotu postarajú čajoví majstri, ale čo doma? Nie je to však až také zložité, ako to vyzerá.

Dobrý pomocník na meranie teploty vody na prípravu sypaných čajov. Pokiaľ nedokážete odhadnúť presnú teplotu vody, ktorou by sa mali určité druhy sypaného čaju zalievať, máme pre vás dobrú pomôcku, a to čajový teplomer. Čajovým teplomerom môžete taktiež zmerať teplotu vody na prípravu kávy.

Teplomer je umiestnený v ochrannom plastovom puzdre.

Čajový teplomer má rozsah 10 – 110°C.

Aká je ideálna teplota a čas luhovania na prípravu čajov?

Zelený čaj:
Všeobecne sú zelené čaje veľmi náchylné na vysoké teploty. Zaliatím totiž vriaca voda zničí všetky cenné látky. Ideálna teplota je 60 – 80 °C. Zelený čaj nechajte lúhovať vždy maximálne 2 – 3 minúty.

Čierny čaj:
Pre väčšinu čiernych čajov je najvhodnejšia teplota vody okolo 88 – 99 °C. Napríklad „First Flush Darjeeling“ však vyžaduje teplotu nižšiu a to v rozmedzí 80 – 93 °C. Čierne čaje sa spravidla lúhujú 3 – 5 minút.

Biely čaj:
Bezpečnou teplotou na prípravu bieleho čaju je 75 °C. Čas lúhovania je rovnaký, ako pri čaji zelenom.

Oolong čaj:
Teplota vody sa pohybuje v rodzmezí 88 – 93 °C. Čas lúhovania je rovnaký, ako pri čiernom čaji.

Čajový Teplomer ti zabalíme bez plastov 

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera.Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro.

Ďalšie informácie

Rozsah:

10 – 110°C

Dĺžka:

24 cm

Obal:

plastový kryt