Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Spirulina – Prášok zo sinice

Spirulina Prášok zo sinice Zdravotné účinky Spiruliny: Pôsobí ako antioxidant Normalizuje hladinu cukru v krvi Podporuje prirodzenú obranyschopnosť Podporuje imunitný… Ukáž celý popis ↓

Popis

Spirulina Prášok zo sinice

Zdravotné účinky Spiruliny:

  • Pôsobí ako antioxidant
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Podporuje prirodzenú obranyschopnosť
  • Podporuje imunitný systém
  • Dodává vitalitu
  • Podporuje svalový tonus
  • Podporuje kontrolu tělesné hmotnosti
  • Prispieva k rastu svalovej hmoty
  • Prispieva k udržaniu svalovej hmoty

Vhodné pre:

  • Osoby s nízkou imunitou
  • Fitness nadšencov
  • Osoby s nízkou vitalitou

 

Čo nám hovorí názov – zelené potraviny? Mnohí z nás si isto predstavia BIO stravu a podobné produkty. Nie je to ale tak. Medzi zelené potraviny patrí napríklad Spirulina. Nejde pritom o riasu, ako by si mnohí mohli myslieť, ale o sinicu. Jej skrutkovica je stočená smerom doľava, od čoho sa odvíja aj jej rodové zaradenie – Oscillatoriales. Keby sme ju chceli hľadať pod latinským názvom, hľadajme Arthrospira. Druhov je pochopiteľne viac – dva najznámejšie sú Arthrospira platensis a Arthrospira maxima. Líšia sa predovšetkým oblasťami výskytu. Zatiaľ čo maxima sa vyskytuje skôr v Strednej Amerike, platensis je rozšírená v AfrikeÁzii a Južnej Amerike. Podľa oblastí výskytu môžeme pozorovať, čo sinici prospieva. Je to samozrejme tropické až subtropické pásmo, sladká voda s vysokým pH a teploty okolo 25 – 40 °C. Okrem výskytu a svojho učenia je zaujímavá aj história Spiruliny. Poďme si o nej niečo povedať.

 

Je nutné povedať, že Spirulina je tu už milióny, ak nie miliardy rokov. Dodáva kyslík a pomáha v čistení nášho už i tak dosť znečisteného prostredia. Prvé zmienky o tejto sinici prináša Cortez a jeho Conquistádori. Tí si približne v roku 1519 všimli, že Aztékovia podávajú k jedlu aj čosi zelenomodré. O stovky rokov neskôr skúma to isté aj bádateľ Pierr Dangeard, ktorý si všimol, že plameniaky dokážu prežiť, aj keď konzumujú len túto sinicu. Jeho objavy boli následne podporené botanikom Jeanom Leonardom. Tým sa odštartovala tradícia Spiruliny, ktorá pretrvala až dodnes. Bohužiaľ, je dopyt tak vysoký, že ho prírodný výskyt nie je schopný pokryť. Preto sa začala Spirulina pestovať. Najväčším pestovateľom je v súčasnosti Japonsko. Hovoríme o dopyte, ktorý je spôsobený účinkami Spiruliny. Aké vlastne sú?

Čo spirulina obsahuje?

Aby sme lepšie pochopili účinky tejto sinice, mali by sme si najskôr vypísať látky, ktoré obsahuje. Medzi tie podstatné patria napríklad vitamíny CADEB1B2B3B6 a B9. Veľmi dôležitý je aj obsah bielkovín, ktorý predstavuje cca 80% Spiruliny. Vďaka tomuto vysokému obsahu je obľúbená predovšetkým u športovcov. Ako dobre vieme, bielkoviny sa skladajú z aminokyselín. Podstatné pre nás sú predovšetkým esenciálne aminokyseliny, teda tie, ktoré si naše telo nedokáže vyrobiť samo. Obsahuje 8 z 10 esenciálnych aminokyselín, plus ďalšie neesenciálne. Ďalej by sme narazili na stopové prvky a minerály, bunkové soli, rastlinné živiny a enzýmy, chlorofyl a ďalšie prospešné farbivá. Čo tieto látky spôsobujú?

Spirulina a jej účinky

Keby sme hľadali správne slovo pre účinky Spiruliny, je to pravdepodobne – komplexné. Vďaka obsahu vitamínov, minerálov a všetkých ostatných látok totiž táto modrozelená sinica účinkuje na celé naše telo. Podporuje tak vitalitu a elán do života. Zastúpenie vitamínu C pomáha našej obranyschopnostiAntioxidanty, ktoré obsahuje, podporujú telo v boji s voľnými radikálmi a bielkoviny účinkujú na naše svalstvo. To boli pozitívne účinky Spiruliny, teraz je čas na tie negatívne.

Nežiadúce účinky spiruliny

Preukázateľne sa nepodarilo určiť vedľajšie účinky priamo spojené s užívaním Spiruliny. Dodržujme dennú dávku a nemusíme sa ničoho báť.

Ako dávkovať…

Za ideálnu dennú dávku sa považuje 1 čajová lyžička 3x denne. Toto množstvo predstavujú 2 – 3 naše odmerky 1g.

Užívanie dávky

Dennú dávku môžeme užívať niekoľkými spôsobmi. Najlepšou možnosťou je rozmiešanie vo vode, kde nám postačí 150 – 200 ml. Rovnako ju môžeme pridať aj do smoothie, alebo iného pokrmu.

Dá sa spirulina kombinovať?

Hneď na začiatku si povieme nasledujúce – zelené potraviny sú všeobecne kombinovateľné. Patrí sem Spirulina, Chlorella, ale i Mladý jačmeň. Toto zelené trio má skvelé účinky – v kombinácii s Chlorellou dochádza k lepšej detoxikácii, s Mladým jačmeňom potom k zvýšeniu a zlepšeniu všeobecných účinkov oboch produktov.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu:

Čína

Balenie:

Papierový obal, Doypack

Gramáž

100g, 25g, 50g

Shop roku Mobake