Moringly MORINGA TAKE FIVE | Sypaný čaj z Moringy 40g

Čaj z Moringy: z listov moringy si pripravíte lahodný osviežujúci zeleno-žltý nápoj, ktorý pôsobí na: podpora chudnutia zníženie apetítu protizápalový… Ukáž celý popis ↓

  • Bez chémie
  • Vegan friendly

13,60 

Posledných 5ks na sklade

Odošleme do pondelka 1.11..

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber Ut. 2.11.

Kuriér GLS St. 3.11.

Slovenská pošta Št. 4.11.

Zásielkovňa Št. 4.11.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Čaj z Moringy: z listov moringy si pripravíte lahodný osviežujúci zeleno-žltý nápoj, ktorý pôsobí na:

  • podpora chudnutia
  • zníženie apetítu
  • protizápalový efekt
  • antioxidačný efekt
  • podpora imunity
  • vplyv na glykémiu
  • vplyv na hladinu cholesterolu
  • vplyv na kardiovaskulárne zdravie

Listy moringy sú považované za najpotentnejšiu časť rastliny, vzhľadom na obsah antioxidantov a dostupných nutrientov. Lúhovaním drvených listov získavame koncentrovanú dávku prospešných látok pre podporu zdravia, štíhlosti a celkovej vitality.

Čaj z listov moringy pripravíme ako bežný vodný výluh, obdobne ako iné bylinné čaje. Najbohatšie na nutrienty sú tie listy, ktoré sú z organicky pestovaných stromov moringy. Ďalším kritériom je dĺžka a teplota sušenia. Ideálne je pomalé šetrné sušenie do 42°C, ktoré umožní zachovať delikátnu chuť listov, ale najmä všetky významné bioaktívne nutrienty. Pri rýchlom sušení za vysokých teplôt sa môže časť živín degradovať, a ovplyvňuje to aj farbu a vôňu čaju.

Sušené listy nie je vhodné zalievať vriacou vodou, prípadne variť, teplota vody pri zaliatí listov by nemala presiahnuť 95°C. Sušené listy je možné kombinovať aj s inými bylinkami podľa vlastného uváženia, ideálna je kombinácia so zázvorom pre potencovanie antioxidačného a protizápalového pôsobenia na organizmus.

Ak sa moringa popíja vo forme čaju, môže sa popíjať až 3x denne počas dňa vždy po 150-200 ml výluhu. Pri kvalitných drvených listoch postačuje zaliať jednu čajovú lyžičku.

Našu Moringu pestujeme ekologickým spôsobom vo vulkanickej oblasti ostrova Svätá Lucia na organických pôdach bez použitia umelých hnojív a pesticídov. Listy sú ručne zberané a sušené do 42°C a stále testované na obsah mikroorganizmov a plesní. Listy obsahujú vysokú dávku vitamínov, minerálov a antioxidantov.

ZLOŽENIE

100% drvené listy stromu Moringa oleifera

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

 3x denne 1 čajovú lyžičku listov – zalejte max 95°C vodou a nechajte lúhovať 5 minút

SKLADOVANIE

Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote (do 25°C), v dobre uzatvorenej nádobe. Uskladňujte mimo dosah detí

Neobsahuje lepok, umelé farbivá, príchute, sóju, zbytky orechov, arašidov, vajec, laktózu a iné alergény

ZAUJÍMAVOSŤ

Načo sú nám antioxidanty?

V súvislosti s moringou sa najčastejšie spomínajú práve antioxidanty. Pri tomto stále frekventovanom pojme nám možno uniká ich obrovský zmysel pre naše zdravie. Vo všeobecnosti je antioxidant látka schopná vynulovať agresívny účinok voľných radikálov v organizme bez toho, aby sa sama stala nebezpečnou. Keďže voľné radikály vznikajú aj prirodzene v tele, náš organizmus je schopný istej obrany. Pri nedostatku ochrany, alebo nadbytku voľných radikálov, sa vyvíja oxidačný stres, čo vedie k rozvoju ochorení, napr. rakoviny, aterkosklerózy, katarakty, degeneratívnych ochorení a mnohých ďalších najmä zápalových ochorení. To je dôvod, prečo sa musíme neustále dopovať antioxidantami nielen v ovocí a zelenine.

Zabalíme ti to bez plastov 📦🌱

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera.Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Sme Mobake!

značka mladých, kreatívnych ľudí, ktorí si vážia prírodu a zamilovali sa do bambusu. Náš príbeh sa začal písať v roku 2016, kedy sme po prvýkrát predstavili bambusové zubné kefky s inšpirujúcimi myšlienkami. Nazvali sme ich Motivačné kefky  – kefky s príbehom.

Neostalo to len pri kefkách, ktoré každoročne posúvame na vyšší level. Pravidelne tvoríme nové ekologické bambusové produkty, ktoré sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou unikátnych ľudských príbehov. Vďaka patrí aj Tebe!

Ďalšie informácie

Hmotnosť

40g +/- 5%