Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Včelobal TRIO SML Rozkvitnuté

Včelobal TRIO SML Rozkvitnuté Najobľúbenejšie trojbalenie obsahuje po jednom kuse z najvyužívanejších veľkostí voskových obalov S, M, L. S týmto setom sa vám… Ukáž celý popis ↓

 • 100% recyklovateľné
 • Bez chémie
 • Bez náterov a lepidiel
 • Opakovane použiteľné
Bez obalu

16,10 

Na objednávku

Naskladníme a odošleme do nedele 1.10.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta Po. 2.10.

Packeta na adresu Po. 2.10.

Osobný odber Po. 2.10.

Ut. 3.10.

Kuriér GLS Ut. 3.10.

Packeta St. 4.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Včelobal TRIO SML Rozkvitnuté

Najobľúbenejšie trojbalenie obsahuje po jednom kuse z najvyužívanejších veľkostí voskových obalov S, M, L. S týmto setom sa vám už nemôže stať, že nebudete mať po ruke vhodnú veľkosť na zabalenie či prikrytie potravín.

 • Veľkosť S je vhodná na odrezky ako je rozkrojená uhorka, cukina, citrón, parenica.
 • Do včelobalu M zabaltíe rožok či žemličku na desiatu, hrudku syra alebo prikryjete misku s jedlom, zabalíte jabĺčko ba klobásku.
 • Veľký včelobal L je ideálny na balenie bagiet a lepňákov, prikrytie kysnúceho cesta, hrnca či taniera.

Prečo Včelobal ® ?

 • 100% prírodné – obrúsky neuvoľňujú žiadne škodlivé chemikálie a ich používaním znižujete množstvo plastov na skládkach a v našich vodách.
 • Priľnavé –  sú skvelou alternatívou jednorazovej plastovej fólie.
 • Opakovane použiteľné – obrúsky sa ľahko čistia, stačí ich utrieť alebo opláchnuť vlažnou vodou. Navyše Včelobal je možné „obnoviť“ aj doma.
 • Kompostovateľné – na konci svojho produktívneho života sa Včelobal® môže využiť ako súčasť vášho kompostu.

V domácnosti Včelobal nahradí materiál, do ktorého by ste balili desiaty, udržuje zeleninu a ovocie dlhšie čerstvé, teplom rúk ho vytvaruje ako potrebujete – drží tvar, je bez BPA a iných chemických látok.

Včelobal dýcha, preto ním môžete prikryť fermentujúce potraviny ako jogurt, kefír či chlebové cesto, keď kysne. Naše obrúsky sú priľnavé, preto ich nepotrebujete vlhčiť. Ak sa po zabalení potraviny otvára, dajte ho na pár minút do chladničky, a on opäť stvrdne v novom tvare.

Prečo vlastne táto edícia vznikla?

Rozľahlé pastviny, zahmlené rána, nekonečné výhľady, neporušená príroda, ticho a moria. Škandinávia, krajina losov, fjordov a severský folklór nás inšpiroval pri tvorbe dizajnu, ktorý si nás získal svojou jednoduchosťou a hravosťou.

Jar so sebou prináša pocit nových začiatkov, nadýchnite sa spolu s nami a nechajte kvietky rozkvitnúť aj vo vašej záhrade. S vďakou za všetko, čo od prírody dostávame.

Zloženie Včelobalu

 • Včelobal je kombináciou 100 % BIO bavlny a unikátnej voskovej zmesi z borovicovej živice, jojobového oleja a včelieho vosku.
 • A baktérie?! Prírodný včelí vosk je antibakteriálny, borovicová živica má antimykotické vlastnosti, jojobový olej svojimi vlastnosťami dodáva Včelobalu ohybnosť.
 • Včelobaly prešli testami RÚVZ a sú certifikované na styk s potravinami.

Ako sa správne starať o Včelobaly?

Nemusíte sa báť, že Včelobal nasaje vône jedla, stačí ho vyvetrať. Špina tiež nie je problém, jemné opláchnutie vo vlažnej vode bez drapľavej hubky pomôže udržať obaly čisté. V studenej vode vosk vytvorí pevný povrch, ktorý sa ľahko umýva. Po umytí obrúsok nekrčte, ale vytrite utierkou alebo voľne vysušte ako iný riad. Pri správnej starostlivosti Vám Včelobal vydrží viac ako rok, navyše sa dá „prevoskovať / obnoviť“ v každej domácnost.

Ako “obnoviť” Včelobal TRIO SML Rozkvitnuté?

Užívaním môže vosk v ohyboch opadať a látka strácať svoju nepriepustnosť voči tekutinám. To ale vôbec nevadí, Včelobal sa dá jednoducho servisovať aj v domácich podmienkach. Medzi dva papiere na pečenie vložte Včelobal a pár krát prežehlite teplou (nie horúcou) žehličkou. Ak máte doma 100-percentný včelí vosk, môžete jemne nastrúhať zopár gramov na poškodené miesta a zažehliť.

Včelobaly sú ručne vyrobené na Slovensku.  Skutočná veľkosť sa môže líšiť o + – 10mm. 

Zabalíme ti to bez plastov 📦🌱

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie 🌿

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Vzory:

Rozkvitnuté

Rozmery:

19×19 cm, 25×27 cm, 37×34 cm

Vyrobené:

ručne na Slovensku

Shop roku Mobake