Preskočiť na obsah

Včelobal Kreatívny set

Včelobal Kreatívny set Chcete si vyrobiť vlastné voskové obaly doma? Máte radi kutilské návody na výrobu? Tak ste na správnom mieste. Z… Ukáž celý popis ↓

  • Bez chémie
  • Ručná výroba
Dobrá cena

28,90 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Po. 24.6.

Kuriér GLS Po. 24.6.

Packeta Ut. 25.6.

Packeta na adresu Ut. 25.6.

Popis

Včelobal Kreatívny set

Chcete si vyrobiť vlastné voskové obaly doma? Máte radi kutilské návody na výrobu? Tak ste na správnom mieste.

Z lásky k prírode a ľuďom sa zrodil projekt Včelobal. Vyrábať veci rukami, zo srdca, zodpovedne a ekologicky nás vždy fascinovalo. Ak máte k týmto veciam blízko aj vy alebo ak máte podobné hodnoty ako my, pripravili sme si pre Vás DIY set, s ktorým si doma vlastnoručne pripravíte svoje voskové obrúsky.

Včelobal Kreatívny set je nevyhnutnosť pre každého, kto miluje remeslo a vždy si chcel vyskúšať vyrobiť svoje vlastné voskové obaly. Tento set obsahuje všetko, čo potrebujete na výrobu troch stredných obrúskov. Perfektný darček pre malých aj veľkých remeselníkov a ekokutilov.

Podporte svojho tvorivého ducha. S kreatívnym setom od Včelobalu si môžete vyrobiť vlastné voskové obrúsky. Balenie obsahuje všetko potrebné. V škatuľke nájdete 3 kusy bavlny, dva s predpripravenými vzormi a priestorom aj na vašu kreatívu a jeden celkom čistý.

Bavlny sú v našich najpraktickejších veľkostiach (S, M, L), prírodné farby na textil – modrá, červená a žltá, dva štetce, voskovú zmes, 2x papier na pečenie a návod ako na to.

Prečo Včelobal ® ?

  • 100% prírodné – obrúsky neuvoľňujú žiadne škodlivé chemikálie a ich používaním znižujete množstvo plastov na skládkach a v našich vodách.
  • Priľnavé –  sú skvelou alternatívou jednorazovej plastovej fólie.
  • Opakovane použiteľné – obrúsky sa ľahko čistia, stačí ich utrieť alebo opláchnuť vlažnou vodou. Navyše Včelobal je možné “obnoviť” aj doma.
  • Kompostovateľné – na konci svojho produktívneho života sa Včelobal® môže využiť ako súčasť vášho kompostu.

V domácnosti Včelobal nahradí materiál, do ktorého by ste balili desiaty, udržuje zeleninu a ovocie dlhšie čerstvé, teplom rúk ho vytvaruje ako potrebujete – drží tvar, je bez BPA a iných chemických látok.

Včelobal dýcha, preto ním môžete prikryť fermentujúce potraviny ako jogurt, kefír či chlebové cesto, keď kysne. Naše obrúsky sú priľnavé, preto ich nepotrebujete vlhčiť. Ak sa po zabalení potraviny otvára, dajte ho na pár minút do chladničky, a on opäť stvrdne v novom tvare.

Zloženie Včelobalu

  • Včelobal je kombináciou 100 % BIO bavlny a unikátnej voskovej zmesi z borovicovej živice, jojobového oleja a včelieho vosku.
  • A baktérie?! Prírodný včelí vosk je antibakteriálny, borovicová živica má antimykotické vlastnosti, jojobový olej svojimi vlastnosťami dodáva Včelobalu ohybnosť.
  • Včelobaly prešli testami RÚVZ a sú certifikované na styk s potravinami.

Ako sa správne starať o Včelobaly?

Nemusíte sa báť, že Včelobal nasaje vône jedla, stačí ho vyvetrať. Špina tiež nie je problém, jemné opláchnutie vo vlažnej vode bez drapľavej hubky pomôže udržať obaly čisté. V studenej vode vosk vytvorí pevný povrch, ktorý sa ľahko umýva. Po umytí obrúsok nekrčte, ale vytrite utierkou alebo voľne vysušte ako iný riad. Pri správnej starostlivosti Vám Včelobal vydrží viac ako rok, navyše sa dá “prevoskovať / obnoviť” v každej domácnost.

Ako “obnoviť” Včelobal?

Užívaním môže vosk v ohyboch opadať a látka strácať svoju nepriepustnosť voči tekutinám. To ale vôbec nevadí, Včelobal sa dá jednoducho servisovať aj v domácich podmienkach. Medzi dva papiere na pečenie vložte Včelobal a pár krát prežehlite teplou (nie horúcou) žehličkou. Ak máte doma 100-percentný včelí vosk, môžete jemne nastrúhať zopár gramov na poškodené miesta a zažehliť.

Včelobaly sú ručne vyrobené na Slovensku.  Skutočná veľkosť sa môže líšiť o + – 10mm. 

Zabalíme ti to bez plastov 📦🌱

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie 🌿

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Veľkosti:

S, M, L

Vyrobené:

ručne na Slovensku

Rozmery:

19×19 cm, 25×27 cm, 37×34 cm

Shop roku Mobake