Preskočiť na obsah

Kniha Domácnosť bez odpadu

Domácnosť bez odpadu Tretie vydanie, dlhoročného bestselleru, vyrobeného podľa najprísnejších ekologických meradiel. Bee Johnsonovej sa podarilo svojou knihou vyvolať vo väčšine západného sveta… Ukáž celý popis ↓

16,20 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 23.4.

Kuriér GLS Ut. 23.4.

Packeta St. 24.4.

Packeta na adresu St. 24.4.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Domácnosť bez odpadu

Tretie vydanie, dlhoročného bestselleruvyrobeného podľa najprísnejších ekologických meradiel.

Bee Johnsonovej sa podarilo svojou knihou vyvolať vo väčšine západného sveta pekné haló. Stále väčší počet ľudí si začína všímať, že zmysel života nie je vlastniť stále viac. Naopak – dochádza nám, že čím viac vlastníme, tým menej žijeme. Čím viac nakupujeme, tým viac sme nútení zarábať a čím viac vecí máme, tým viac strachu obvykle pociťujeme. Všímame si, že more odpadu, ktoré je dôsledkom nášho dnešného životného štýlu ničí planétu a ľudské zdravie. Beinou knihou dostávame brilantný návod na to, ako z tejto bryndy von.

Kniha je pre mnohých z nás v strednej Európe znovu-objavovaním toho, v čom mnohí z nás vyrastali. Je ale hlavne dokonalým manuálom, príručkou, ktorá vás prevedie všetkými podstatnými oblasťami života tak, že nezostane kameň na kameni. Čím viac sa myšlienkam v knihe otvoríte, tým viac sa môže premeniť váš život – od zarábania na život smerom k životu.

Prečo si Domácnosť bez odpadu prečítať?

  • Kniha vám pomôže odpovedať na otázku “Mať alebo byť?” alebo čo potrebujete vlastniť, aby ste mohli žiť šťastný život.
  • Získate tu detailný návod, ako žiť oveľa plnší a zdravší život.
  • Pochopíte, že “šťastie sa (v mnohých oblastiach) robí rukami”.
  • Ide o jednu z najpraktickejších príručiek na to, ako prestať nadávať na systém a ako si vytvoriť systém vlastný.

Autor: Bea Johnsonová

Kniha opisuje:

  • ako nakupovať bez toho, že by ste domov s nákupom priviezli aj tonu odpadu,
  • ako pre-usporiadať všetky základné oblasti ľudského života tak, aby fungovali, čo najjednoduchšie,
  • nespočet receptov na domácu výrobu čohokoľvek,
  • praktické tipy na uchovávanie potravín,
  • návody na to, ako pristupovať k Vianociam, Valentínovi a ďalším sviatkom,
  • kniha obsahuje aj doplnenie o slovenské reálie.

O Bee Johnsonovej

Bee Johnsonovej sa od roku 2008 darí žiť tak, že jej domácnosť (4 ľudia a pes) vyprodukuje iba jeden litrový zavárací pohár odpadu za rok. Svojím blogom,, knihou Domácnosť bez odpadu a neúnavným burcovaním dokázala po celom západnom svete rozpohybovať celosvetové hnutie za „život bez odpadu“ (= život, ktorý je neporovnateľne radostnejší a zodpovednejší, než život bežného občana dnešnej konzumnej spoločnosti).

brutálnou otvorenosťou ukazuje na príklade života celej jej rodiny, že tento životný štýl môže mať šmnrc, dokonca aj sex-appeal, a že prináša mnoho zdravotných benefitov, časových aj finančných úspor.

Je držiteľkou hlavného ocenenia medzinárodnej súťaže The Green Awards, vystupuje po celom svete v médiách, na univerzitách, firemných akciách, konferenciách a vo svojom domove prijíma exkurzie novinárov i škôl. Na svojom blogu vytvorila aplikáciu Bulk App, ktorá mapuje celosvetovo miesta, kde je možné nakúpiť nebalený tovar na váhu.

Vďaka svojmu zapáleniu pre tému a pozitívnemu štýlu komunikácie je celosvetovo považovaná za globálneho guru a hovorcu zero waste hnutia. New York Times ju nazvali „kňažnú bezodpadového života“ a Paris Match „novou mesiáškou ekológie“.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Knihu ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu, preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku. Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

450 kg

Autor:

Bea Johnsonová

Jazyk:

Čeština

Shop roku Mobake