Binchio Ecology Experience

Binchio Ecology Experience Chceli by ste vyskúšať všestrannú silu špičkového aktívneho uhlia binchotan doslova na vlastnej koži? Podporujete víziu cirkulárnej… Ukáž celý popis ↓

 • 100% recyklovateľné
 • Bez chémie
 • Bez náterov a lepidiel
 • Opakovane použiteľné
12% zľavaBez obalu Novinka

23,99 21,20 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber Št. 29.9.

Kuriér GLS Pi. 30.9.

Packeta Po. 3.10.

Slovenská pošta Po. 3.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Binchio Ecology Experience

Chceli by ste vyskúšať všestrannú silu špičkového aktívneho uhlia binchotan doslova na vlastnej koži? Podporujete víziu cirkulárnej ekonomiky, v ktorej sa preferujú zero waste produkty či produkty s veľkým podielom recyklovanej zložky? Tak vyskúšajte nový originálny balíček Binchio Ecology Experience!

Binchio je 100% prírodný spôsob filtrácie a mineralizácie vody z japonského aktívneho uhlia binchotan. Filtračné tyčinky Binchio poskytujú najvyšší štbandard filtrácie vody z vodovodu. Navyše v karafe či fľaši vyzerajú naozaj skvele. Krásna štruktúra drevenej tyčinky vytvára okolo vody prírodný dojem.

Čo všetko obsahuje balenie Ecology Experience?

 • Tyčinku aktívneho uhlia Binchio Start
 • Ekologické peelingové mydlo Binchio s aktívnym uhlím binchotan a kávou
 • Kávovú sviečku Binchio z upcyklovaného kávového odpadu

Ako balenie Ecology Experience podporuje víziu cirkulárnej ekonomiky?

 • Binchio tyčinka z japonského aktívneho uhlia binchotan je zero waste, nevytvára žiadny odpad a je 100% prírodný. S Binchio tyčinkou môžete dať navždy zbohom pravidelnému kupovaniu balenej pitnej vody v plastových fľašiach. A tiež vytváranie odpadu vo forme použitých plastových filtračných vložiek, ak filtrujete vodu s pomocou filtračných kanvíc.

 • Potom, čo binchotan naplní svoju filtračnú kapacitu (obvykle vydrží 3-4 mesiace), mu hravo nájdete nové formy využitia. Stačí ho umiestniť do chladničky alebo botníka, kde bude ďalej slúžiť ako pohlcovač pachov. Alebo ho využijete ako hnojivo pre svoju izbovú rastlinku. Ďalší používatelia zase preferujú estetické upotrebenie binchotanu (po tom, čo sa naplnila jeho filtračná kapacita vo vode) a použijú ho ako prírodnú dekoráciu vo svojej knižnici alebo akváriu.

 • Mydlá Binchio vznikajú v súlade s ekologickým konceptom cirkulárnej (obehovej) ekonomiky. Zložku aktívneho uhlia totiž získavame z drobných kúskov binchotanu, ktoré vznikajú počas výroby prírodných filtračných tyčiniek Binchio. Kúsky, ktoré už nedosahujú takú dĺžku, aby sme ich mohli podávať ako filtre vody Binchio Start či Binchio Premium, nevyhadzujeme. To by bol pre nás malý hriech. Upravíme ich na binchotanový prášok, ktorý skvele poslúži ako ingrediencie pre naše ekomýdlo.

 • Kávový extrakt pre naše peelingové ekomýdlá zase získavame recykláciou kávysušením kávovej usadeniny. Kávová usadenina je doslova malým zázrakom so širokým spektrom ďalšieho využitia, vrátane oblasti prírodnej kozmetiky.

 • Kávovú zložku pre naše kávové sviečky získavame taktiež recykláciou kávysušením kávovej usadeniny resp. kávového odpadu, ktorý je hlavnou zložkou sviečky, spoločne s ekologickým sójovým voskom.

Vedeli ste že?

Každá binchotanová tyčinka, ktorú zakúpite je jedinečná, a na svete neexistuje iná, rovnaká!

Každá vetva japonského duba Ubame je totiž unikátom a aktívne uhlie z nej vzniká počas remeselnej výroby. Preto sa nedá hmotnosť ani tvar tyčiniek “štandardizovať” ako u mrkvy v Lidli (a ani sa o to nechceme pokúšať).

 • materiál: drevené aktívne uhlie binchotan z vetiev japonského dubu Ubamegashi (ekologický zber),
 • náš binchotan má certifikát kvality, pôvodu aj zloženia
 • jedna tyčinka vydrží v priemere 3+ mesiaca jedna tyčinka optimálne filtruje 1 liter vody naraz
 • extrémne ľahký a prenosný 100% prírodné, má mnoho spôsobov sekundárneho využitia.
 • Žiadny plast. Nulový odpad.
 • Filtruje iba pitnú (kohútikovú) vodu

Aktívne uhlie ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Celková hmotnosť:

20-50 g podľa tyčinky

Krajina pôvodu:

Japonsko

Výdrž:

približne 3-4 mesiace