Preskočiť na obsah

Binchio Aktívne filtračné uhlie do vody Premium

Aktívne filtračné uhlie Premium do vody S Binchio 365 máš na rok vystarané o filtráciu svojej domácej vody. Binchio Premium… Ukáž celý popis ↓

  • Bez chémie
  • Vegan
Bez obalu

Popis

Aktívne filtračné uhlie Premium do vody

S Binchio 365 máš na rok vystarané o filtráciu svojej domácej vody.

Binchio Premium je aktívnym uhlím najvyššej kvality. Vďaka náročnému výrobnému postupu obsahuje až 95 a viac % uhlíka (bežné filtračné uhlie obsahuje okolo 75% uhlíka). Táto koncentrácia zabezpečuje najvyšší štandard filtrácie vody. Nespôsobuje demineralizáciu vody ako napríklad osmotické filtre. Práve naopak, vodu obohacuje o množstvo kvalitných minerálov.

Čo všetko obsahuje balenie aktívne uhlie Premium?

Krabička obsahuje 1 väčšiu a hrubšiu tyčinku aktívneho uhlia Binchio (hrubšiu ako Binchio Štart) najvyššej kvality, veľmi pravidelného okrúhleho tvaru s dokonalým hladkým povrchom a plnej čiernej farby.

Vďaka svojmu krásnemu tvaru a plnej farbe tyčinka vynikne vo väčšej karafe s vodou. Táto Binchio tyčinka teda umocní prežitok pitiea vody aj z estetického hľadiska. Hodí sa preto aj ako zaujímavý dizajnový element do kaviarne, reštaurácie ale aj doma. Dizajnové balenie robí tento produkt atraktívny pre moderné kaviarne či jogové štúdia. Vhodné aj ako darček.

Vedeli ste že?

Každá binchotanová tyčinka, ktorú zakúpite je jedinečná, a na svete neexistuje iná, rovnaká!

Každá vetva vietnamského eukalyptu je totiž unikátom a aktívne uhlie z nej vzniká počas remeselnej výroby. Preto sa nedá hmotnosť ani tvar tyčiniek “štandardizovať” ako u mrkvy v Lidli (a ani sa o to nechceme pokúšať).

Čo ak vo vode začnú plávať malinké čiastočky aktívneho uhlia?

Nepanikárte! Je to bezpečné, aj keď ich prehltnete. Podobne vyzerá napr. voda z prameňa – taktiež obsahuje drobné čiastočky rôznych minerálov, stopových prvkov atd. Pre binchotan z eukalyptového stromu je normálne, že z jeho pórovitého povrchu prenikne do vody niekoľko malých čiastočiek aktívneho uhlia.

Podobne sa správa napr. i ďalší prírodný čistič – minerál šungit.  Najjemnějšie čiastočky môžete z hladiny i odstránit (napr. vyliať kúsok vody z hladiny karafy, ktorá obsahuje čiastočky).  Ak nechcete vo svojej vode vidieť plávať žiadne čiastočky aktívneho uhlia, voľte radšej náš japonský Kishu binchotan z dubu Ubame, ktorý má tak tvrdý povrch, že nezanecháva žiadne čiastočky na vode.

  • materiál: drevené aktívne uhlie binchotan z vetiev vietnamskej odrody eukalyptového stromu
  • certifikát pôvodu aj kvality,
  • krabička obsahuje 1 tyčinku Premium
  • jedna tyčinka vydrží v priemere 3+ mesiaca (teda svoju vodu filtrujete za približne 10 centov denne)
  • jedna tyčinka optimálne filtruje 1,5 litra vody naraz
  • extrémne ľahký a prenosný
  • 100% prírodný, má mnoho spôsobov sekundárneho využitia.
  • Žiadny plast. Nulový odpad. Filtruje iba pitnú (kohútikovú) vodu

Aktívne uhlie ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Množstvo:

1 ks

Dĺžka:

10-12 cm

Priemer:

od 2,5 cm

Hmotnosť:

20-50g podľa tyčinky

Výdrž:

približne 3-4 mesiace

Materiál:

eukalyptový uhlík

Krajina pôvodu:

Vietnam

Obal

Krabička, Bez obalu

Vodný filter

Áno

Shop roku Mobake