Preskočiť na obsah

MOBAKE medzi finalistami Študentskej podnikateľskej ceny roka 2022

Minulý rok sme nemohli ukončiť lepšie. Náš obchod MOBAKE.sk sa dostal medzi finalistov národnej súťaže – Študentská podnikateľská cena roka 2022. O čo vlastne ide, ako sme sa k tomu dostali a kto nakoniec zvíťazil? Všetko sa dozvieš v tomto článku. 

Cieľ Študentskej podnikateľskej ceny je jednoduchý…

Cieľom projektu je podporiť študentov vysokých škôl na svoje budúce povolania. Hlavnou úlohou je však ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať firmu už počas štúdia na škole, čím zároveň študenti získavajú zručnosti a vedomosti v danom odbore.

Čo má Mobake so súťažou spoločné? 

Patrik Jakš – teda náš CEO je momentálne opäť študentom. Ako sám vraví: “rád doťahujem veci do konca”, a aj preto sa rozhodol dokončiť štúdium na Technickej univerzity v Košiciach. Podnikaniu sa však začal venovať ešte v roku 2016, počas štúdia v Nitre. A aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa do tejto súťaže zapojil: “Mám rád výzvy a tu som videl príležitosť, ako zmysluplne využiť, že som študentom a predstaviť projekt verejnosti. Sám som donedávna o tejto cene nevedel. Bolo pár minút po polnoci a pri googlení som natrafil na príležitosť. Bol to posledný deň, kedy sa dalo do Študentskej podnikateľskej ceny zapojiť. Tak som si povedal, že OK, idem do toho. Samozrejme na druhý deň som si na súťaž spomenul až neskôr večer. Stihol som to – do polnoci bol formulár vyplnený a odoslaný :)”

Nápadov bolo veľa, víťaz je len jeden 

Bolo to príjemne prekvapenie, keď sme sa dozvedeli, že sme medzi TOP 5 finalistami. Predstavenie a vyhodnotenie projektov prebiehalo v Bratislave na pôde Ekonomickej univerzity a v Pálfiho paláci. Totálnym víťazom sa nakoniec stal nápad “Try The Colors”, ktorý ti pomôže premaľovať izbu, či byt pomocou mobilnej aplikácie. Za myšlienkou stoja Igor Kitta z Ústavu manažmentu a STU v Bratislave a Dominik Vagala. 

Čo nám Študentská podnikateľská cena dala? Posúvať sa vpred, plniť si svoje sny, spoznávať zaujímavých ľudí a ešte zaujímavejšie nápady a hlavne ponúkať vám – našim zákazníkom to najlepšie. Aby ste boli so službami nášho obchodu vždy spokojní a aby ste sa k nám vždy s láskou a radosťou vracali 🙂

Shop roku Mobake