MOBAKE » FAQ: Často kladené otázky

FAQ: Často kladené otázky

FAQ: Otázky a odpovede pre našich zákazníkov

V čom sa odlišujú zubné kefky Mobake od bežných kefiek?

Bambusové zubné kefky sú perfektnou alternatívou k bežným plastovým zubným kefkám, nakoľko tieto kefky sú z prírodného materiálu (bambus), ktorý je v prírode úplne rozložiteľný do niekoľkých rokov. Každoročne končí v moriach a na skládkach vyše 2 miliardy plastových kefiek, ktorých rozklad trvá až niekoľko storočí. Navyše na výrobu kefiek používame bambus pestovaný udržateľným spôsobom, neobsahujú Bisfenol-A (BPA), sú odolné, rozložiteľné a dizajnovo unikátne.

Aké materiály sú na kefkách použité?

Telo kefiek je vyrobené zo 100% bambusu. Extra jemné štetinky (EXTRA SOFT) sú vyrobené z vysoko kvalitného Dupontu Tynex, ktorý odporúčajú mnohí dentisti a štetinky so strednou tvrdosťou (MEDIUM) sú vyrobené z uhlíkových vlákien, ktoré majú anti-mikrobiálny účinok. Krabička v ktorej si kefku kúpite je z hnedého recyklovaného papiera.

Sú štetinky tiež rozložiteľné?

Nie. Extra jemné štetinky (Extra Soft) sú vyrobené z Dupontu Tynex (Nylon 6), ktorý je jedným z najkvalitnejších materiálov používaný pre výrobu štetín. Druhý typ štetín so strednou tvrdosťou (Medium) je vyrobený z uhlíkových štetín, ktorý je len čiastočne rozložiteľný vo voľnej prírode. Na základe dlhého pátrania po čo najlepších a čo možno najviac rozložiteľných štetinách, sme dospeli k záveru, že mnohé štetiny, ktoré sa prezentujú ako rozložiteľné, rozložiteľné vôbec nie sú alebo sú, ale len čiastočne. V opačnom prípade ak existujú nejaké 100% rozložiteľné štetiny, sú to štetiny z diviačej srsti. No to, už by sme nemohli hovoriť o Vegan-friendly kefkách. 🙂 Zvolili sme teda NAJLEPŠIU variantu pre váš pekný úsmev.

Kde sa kefky výrabajú?

Bambus použitý na našich zubných kefkách pochádza z provincie NingBo (Čína), kde prirodzene rastie v hustých bambusových lesoch. Pri získavaní materiálu z bambusových lesov sa berie ohľad na prirodzené procesy rastu týchto lesov, dozerá sa na vysokú kvalitu vybraného materiálu a neohrozujú sa chránené druhy živočíchov.

Neohrozuje sa životné prostredie pandy veľkej?

Nie, provincia z ktorej sa získavá materiál na výrobu kefiek, nie je chránenou oblasťou pandy veľkej. Nedovolili by sme si použiť materiál, ktorý by poškodzoval jej prostredie.

Sú nejaké špeciálne spôsoby starostlivosti o bambusovú zubné kefku?

Áno, keďže naša kefka nie je vyrobená z plastu ako iné kefky, treba dbať o niekoľko jednoduchým spôsobov starostlivosti. Po každom umytí zubov odporúčame kefku vysušiť a to jednoduchým pretrením suchým uterákom, akákoľvek dlhodobá vlhkosť pôsobiaca na telo kefky znižuje životnosť produktu, takže nenechávajte kefku dlho vo vode. Po použíti a vysušení kefky, položte kefku vodorovne na stojan alebo pohárik. (Častokrát sa stáva, že na spodku pohárika sa nachádza stečená voda, ktorá môže znížiť životnosť kefky a vizuálne ju znehodnotiť.) A na záver, tak ako pri každej kefke, umývajte si zuby s ľahkosťou. Nedrhnite svoje zuby, nie je pravda, že čím silnejšie tým lepšie. Vaše zuby a ďasná sa vám určite odvďačia.

Nenachádzam sa na Slovensku alebo v Česku, môžete mi poslať kefky aj do zahraničia?

Napíšte nám na náš mail: mobake@mobake.sk a v závislosti na krajine v ktorej sa nachádzate, uvidíme čo môžme pre vás urobiť. Ďakujeme za váš záujem!

Môžem si prispôsobiť kefku podľa seba?

Samozrejme, veľmi radi vám pomôžeme vytvoriť vašu unikátnu zubnú kefku. Práve pre ľudí ako ste vy, sme vytvorili jednoduchý grafický nástroj na navrhnutie svojej vlastnej kefky. Môžete si vybrať zo 4-roch preddefinovaných vzorov (čičmiansky, moravský, kvet života a detský vzor) a 2 stupňov tvrdosti (extra soft a medium). Po výbere týchto parametrov si už môžete navrhnúť svoj vlastný nápis, venovanie, meno, citát alebo čokoľvek čo máte na srdci.

Otázky a odpovede pre veľkoobchodných partnerov

Aké sú veľkoobchodné ceny vašich kefiek

Hľadáte do vášho obchodu alebo eshopu bambusové zubné kefky MoBaKe alebo chcete distribuovať naše kefky cez vašu maloobchodnú sieť? Skvelééé! Kontaktujte nás emailom a radi vám poskytneme všetky dôležité informácie. Tešíme sa na komunikáciu s vami.

Máme záujem o kefky so súkromným labelom alebo s  názvom spoločnosti.

Dobrý nápad! Radi umiestnime na kefky MoBaKe názov vášho obchodu/ hotela alebo web stránky. Stačí nám napísať. Momentálne však neponúkame tvorbu kefiek pod súkromným labelom.

Ako dlho trvá výroba kefiek s našim nápisom

Všetko záleží na množstve objednaných kusov, množstve variácií a samozrejme na objednávkach uskutočnených pred vami. Zvyčajne doba výroby trvá od 10 dní až 3 týždne. Závisí však na spomínaných veciach.

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať.
Radi zodpovieme na každú otázku.

S láskou MoBaKe