Preskočiť na obsah

FAQ: Často kladené otázky

FAQ: Otázky a odpovede pre našich zákazníkov

V čom sa odlišujú zubné kefky Mobake od bežných kefiek?

Bambusové zubné kefky sú perfektnou alternatívou k bežným plastovým zubným kefkám, nakoľko tieto kefky sú z prírodného materiálu (bambus), ktorý je v prírode úplne rozložiteľný do niekoľkých rokov. Každoročne končí v moriach a na skládkach vyše 2 miliardy plastových kefiek, ktorých rozklad trvá až niekoľko storočí. Navyše na výrobu kefiek používame bambus pestovaný udržateľným spôsobom, neobsahujú Bisfenol-A (BPA), sú odolné, rozložiteľné a dizajnovo unikátne.

Aké materiály sú na kefkách použité?

Telo kefiek je vyrobené zo 100% bambusu. Extra jemné štetinky (EXTRA SOFT) sú vyrobené z vysoko kvalitného Dupontu Tynex, ktorý odporúčajú mnohí dentisti a štetinky so strednou tvrdosťou (MEDIUM) sú vyrobené z uhlíkových vlákien, ktoré majú anti-mikrobiálny účinok. Krabička v ktorej si kefku kúpiš je z hnedého recyklovaného papiera.

Sú štetinky tiež rozložiteľné?

Nie. Extra jemné štetinky (Extra Soft) sú vyrobené z Dupontu Tynex (Nylon 6), ktorý je jedným z najkvalitnejších materiálov používaný pre výrobu štetín. Druhý typ štetín so strednou tvrdosťou (Medium) je vyrobený z uhlíkových štetín, ktorý je len čiastočne rozložiteľný vo voľnej prírode. Na základe dlhého pátrania po čo najlepších a čo možno najviac rozložiteľných štetinách, sme dospeli k záveru, že mnohé štetiny, ktoré sa prezentujú ako rozložiteľné, rozložiteľné vôbec nie sú len čiastočne. V opačnom prípade ak existujú nejaké 100% rozložiteľné štetiny, sú to štetiny z diviačej srsti. No to, už by sme nemohli hovoriť o Vegan-friendly kefkách. 🙂 Zvolili sme teda ideálnu variantu pre váš pekný úsmev.

Kde sa kefky výrabajú?

Bambus použitý na našich zubných kefkách pochádza z provincie NingBo (Čína), kde prirodzene rastie v hustých bambusových lesoch. Pri získavaní materiálu z bambusových lesov sa berie ohľad na prirodzené procesy rastu týchto lesov, dozerá sa na vysokú kvalitu vybraného materiálu a neohrozujú sa chránené druhy živočíchov.

Neohrozuje sa životné prostredie pandy veľkej?

Nie, provincia z ktorej sa získavá materiál na výrobu kefiek, nie je chránenou oblasťou pandy veľkej. Nedovolili by sme si použiť materiál, ktorý by jej bral potravu spod papuľky.

Sú nejaké špeciálne spôsoby starostlivosti o bambusovú zubné kefku?

Áno, keďže naša kefka nie je vyrobená z plastu, treba dbať o niekoľko jednoduchým spôsobov starostlivosti. Po každom umytí zubov odporúčame kefku vysušiť a to jednoduchým pretretím suchým uterákom, akákoľvek dlhodobá vlhkosť pôsobiaca na telo kefky znižuje životnosť produktu, takže nenechávaj kefku dlhodobo vo vode. Po použíti polož kefku vodorovne na stojan alebo pohárik. (Častokrát sa stáva, že na spodku pohárika sa nachádza stečená voda, ktorá môže znížiť životnosť kefky a vizuálne ju znehodnotiť.) A na záver, tak ako pri každej kefke, umývaj si zuby s ľahkosťou. Nedrhni ich, nie je pravda, že čím silnejšie tým lepšie. Tvoje zuby a ďasná sa ti určite odvďačia.

Nenachádzam sa na Slovensku alebo v Česku, môžete mi poslať kefky aj do zahraničia?

Napíš nám na náš mail: mobake@mobake.sk a v závislosti na krajine v ktorej sa nachádzaš, uvidíme čo môžme pre teba urobiť. Ďakujeme za tvoj záujem!

Môžem si prispôsobiť kefku podľa seba?

Samozrejme, veľmi radi ti pomôžeme vytvoriť tvoju unikátnu zubnú kefku. Práve pre ľudí ako ste ty, sme vytvorili jednoduchý nástroj na navrhnutie vlastnej bambusovej kefky. Môžeš si vybrať zo 4-roch preddefinovaných vzorov (čičmiansky, moravský, kvet života a detský vzor) a dvoch tvrdostí (extra soft a medium). Po výbere týchto parametrov si už môžeš navrhnúť svoj vlastný nápis, venovanie, meno, citát alebo čokoľvek čo máš na srdci.

Otázky a odpovede pre veľkoobchodných partnerov

Aké sú veľkoobchodné ceny vašich kefiek

Hľadáš do svojho obchodu alebo eshopu bambusové zubné kefky Mobake alebo chceš distribuovať naše kefky cez tvoju maloobchodnú sieť? Skveléé! Kontaktuj nás prostredníctvom Tohto formulára alebo emailom a radi ti poskytneme všetky dôležité informácie. Tešíme sa na spoluprácu 🙂

Máme záujem o kefky so súkromným labelom alebo s  názvom spoločnosti.

Dobrý nápad! Radi umiestnime na kefky Mobake názov tvojho obchodu/ hotela alebo web stránky. Stačí nám napísať. Momentálne však neponúkame tvorbu kefiek pod súkromným labelom.

Ako dlho trvá výroba kefiek s našim nápisom

Všetko záleží na množstve objednaných kusov, množstve variácií a samozrejme na objednávkach uskutočnených pred tebou. Zvyčajne doba výroby trvá od 3 dní do 1 týždňa.

Ak si nenašiel odpoveď na Tvoju otázku, neváhaj nás kontaktovať.
Radi zodpovieme na každú otázku.

S láskou Mobake

Shop roku Mobake