Preskočiť na obsah

6 tipov ako pripraviť polovičke nezabudnuteľný romantický večer v domácej atmosfére

Hľadáte spôsob ako potešiť svojho partnera či partnerku (nielen) na Valentína? Čo je lepšie ako to, keď si konečne po celom dni nájdete jeden pre druhého čas? Obzvlášť na Valentína. Urobte si preto dokonalú domácu romantiku. Ponúkame vám 6 tipov na to, ako si užiť spoločný večer vo dvojici. 

Páni gentlemani, nezabudnite na kvietok, pretože ten nikdy nesklame. Ak však chcete tento rok niečo zvláštne a výnimočné, odporúčame Ružu z Jericha o ktorej sme nedávno písali. 

1. Večerné romantické kino na gauči – ale aký film si pozrieť…?

Aj u vás je to tak, že neviete, aký film si pozrieť?  Aj u nás :). Ale viete čo? V tomto prípade sme sa naučili, že najlepší je kompromis. Veď konečne máme čas pre seba, tak si pozrieme niečo, čo sme navrhli obaja. Pohodlne sa usaďte, zoberte si arašidový krém, lyžicu a sladká romantika pri filme môže začať.

Videli ste napr. legendárnu romantickú trilógiu “Before” (Pred úsvitom, Pred súmrakom, Pred polnocou)? A čo tak nejaká klasika s Bradom Pittom – Legenda o vášni? Chcete sa radšej váľať od smiechu na gauči? Tak skúste komédiu s Jen Aniston We’re the Millers. Toľko dobrých filmov a tak málo času…

2. Pár inšpirácií na domáci wellness vo dvojici

Večer strávený doma s partnerom môže byť skvelou príležitosťou vyskúšať si nové techniky relaxácie a oddýchnuť si od stresu. Je to nenákladné a romantický efekt je okamžitý. Tak na čo ešte čakať? Vyskúšajte si napríklad:

  • “Domáci wellness” vo vani vo dvojici,
  • Skvelou a nenákladnou alternatívou masáže sú akrupresúrne podložky. Niekoľko minút na “pichliačikoch” nielen krásne uvoľní celé telo i myseľ, ale má aj zdravotné benefity – zlepšujú prekrvenie i tok energie.
  • Domáca pedikúra spojená s kávovým peelingom a reflexnou masážou nôh,

Na dosiahnutie ešte romantickejšej atmosféry odporúčame do pozadia zapnúť meditačnú hudbu a zapáliť vonné tyčinky či našu Kávovú vonnú sviečku. Práve vďaka nim upokojíte telo aj myseľ. 

3. Urobte si čajový obrad vo dvojici. Aký čaj vybrať pre (väčšiu) romantiku?

Hovorí vám niečo Kotvičník zemný? Ide o bylinu, ktorá obsahuje vysokú hladinu fytosterolov, ktoré pozitívne ovplyvňujú plodnosť, libido a funkciu prostaty. Športovcom môže zvýšiť výkonnosť, pracovne vyťaženým ľuďom pomáha od stresu, nespavosti a podráždenosti. Najviac ju ľudia poznajú najmä ako rastlinná modrá pilulka. Tak šup šup, zaliať čaj a venovať sa iba jeden druhému 🙂. 

4. Romantická večera pri sviečkach nikdy nevyjde z módy

Netrápte sa, ak nie ste “michelinsky” kuchár. Stačí trošku stlmiť svetlá, zapáliť sviečku a romantika ako z filmu môže začať! Veď nie je dôležité čo a ako bude navarené, ale že to bude pripravené s láskou. Obdarovaná osoba sa určite poteší.

5. Zahrajte si komunikatívnu hru a prežite dobrodružstvo seba-poznávania

Tentokrát nemáme na mysli žiadne spoločenské hry pre deti. Skúste sa so svojím partnerom úprimne porozprávať, venujte si svoje myšlienky, buďte k sebe otvorení a úctiví. Preto vám odporúčame komunikačnú hru “Človečina”. Dokonca aj my s ňou máme dobré skúsenosti 🙂. Niektoré otázky sú naozaj “na telo” a sú príležitosťou lepšie sa spoznať, otvoriť sa sebe navzájom. 

6. Romantika pre tých, čo radi experimentujú.

Čo tak vyskúšať prírodné afrodiziakum? Veď Valentín je na romantické experimenty ako stvorený. Prinášame vám niekoľko typov na prirodzené afrodiziaká, ktoré môžu priniesť vášmu večeru “ešte niečo naviac”🙂. Odporúčame napríklad čokoládu, pretože tá prekrvuje všetky orgány. A to vďaka L-arginínu, ktorý sa v nej nachádza. Výborne funguje už spomínaný čaj z kotvičníka. Alebo svojmu partnerovi doprajte našu modrú Moringu Turbo.

Teraz trochu “múdrosti tela” z krajiny, kde vznikla Kamasutra – z Indie. Hovorí vám niečo Ashwagandha? Tento magický koreň podporuje plodnosť – rovnako u mužov aj žien. Môžete ho užívať v podobe kapsúl, čaju alebo jednoducho žuť sušený koreň.

Veríme, že sme vás našimi tipmi inšpirovali ako si užiť dokonalú romantiku. Z vlastnej skúsenosti vieme, že si to určite užijete. A to nielen na Valentína 🙂.

Shop roku Mobake