Preskočiť na obsah

4 tipy Ako sa Správne Starať o Bambusové Slamky

Bambusové slamky sú zo 100% prírodného materiálu a sú určené na opakované používanie, ale ak chceme, aby nám dlho a dobre slúžili musíme vedieť ako sa o nich správne starať. Tu Vám prinášame 4 tipy ako na to (Video na konci článku):

1.Pred prvým použitím slamky dôkladne prečistite

Keďže sa vyrábajú prevŕtaním tenkej stonky bambusu, je lepšie keď si ju pred prvým použitím prečistíme čistiacou “štetkou” a premyjeme vodou.

2. Nepoužívajte ju zbytočne s alkoholickými alebo mliečnymi nápojmi

Mliečne a alkoholické nápoje môžu zanechať nepríjemnú pachovú stopu, predovšetkým pri dlhodobom používaní a nedostatočnom vyčistení po použití. Preto aj tu platí, po použití ich dôkladne prečistite a prepláchnite vodou.

3. Neponárajte slamky do tekutín dlhodobo

Dlhodobé vystavenie vlhku a mokru môže spôsobiť nepríjemné začernenie slamky. Neodporúčame ich mať namočené v tekutine sústavne po dobu niekoľkých hodín.

4. Po použití ich nechajte vyschnúť

Ak ste si už vychutnali váš nápoj, slamku premyte vodou, vyčistite zvnútra kefkou a nechajte ju vyschnúť. Takto pripravená vám bude slúžiť dlho a dobre. 🙂

Nižšie si pozrite video v ktorom sme zhrnuli tipy ako sa správne starať o bambusové slamky.

Slamku si môžete kúpiť v našom eshope.

Prečo bambus?

Bambus dokáže rásť neuveriteľne rýchlo, aj preto sú naše kefky vyrobené zo 100% Moso bambusu. Je pestovaný udržateľným spôsobom a neohrozuje územie pandy. Podobne je navrhnutá aj škatuľka kefky, ktorá je vyrobená z recyklovaného papiera. Kúpou našej kefky ušetríš prírode takmer 500 ročný proces rozkladania bežnej umelej kefky.

Prečítaj si ako prebieha výroba Osobnej kefky úplne od základu.

Shop roku Mobake