Preskočiť na obsah

10+1 tipov na ekologické vianočné darčeky, ktoré okrem planéty, potešia každého člena v domácnosti

Dosť bolo nakupovaniu zbytočností, ktoré len tak odložíš do skrine a do pár dní na nich zabudneš. Skús to tento rok inak – vyber si také darčeky, ktoré budú praktické, ekologické, znovupoužiteľné, alebo aby po nich ostalo čo najmenej odpadu. Áno, presne také nájdeš aj u nás v Mobake, e-shope pre ľudí s veľkým srdcom. Pripravili sme pre Teba 10+1 inšpirácií na vianočné darčeky, ktoré sú v súlade s prírodou, či cirkulárnou ekonomikou. Jednoznačne nimi urobíš radosť nielen svojim blízkym, ale aj planéte. 

1. Začnime balením

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatuľku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa. Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nenahneváš ak pri Ttvojom balíčku využijeme už použitú krabičku. Na záver pridáme pečiatku aj nálepku s logom Mobake a s láskou pošleme. Na našom e-shope máš zároveň možnosť voľby bezobalového nakupovania produktov, kde to dáva zmysel.


2. Personalizovaná bambusová kefka

Áno, máme na mysli presne tú našu MOtivačnú BAmbusovú KEfku na ktorú si môžeš dať vygravírovať akýkoľvek text, či už je to meno alebo slovné spojenie. Tieto kefky Ti budú plniť sny, pretože pri každom čistení zubov si daný nápis prečítaš a úsmev na tvári budeš mať zároveň aj čistý 🙂.

3. Voňavé prírodné mydlo

Na našom e-shope si môžeš vybrať z veľkého množstva ekologických mydiel. Máš rád vôňu kávy? Odporúčame ti preto Detox mydlo s aktívnym uhlím s kávou od našich priateľov z Binchio. Máš rád svieže prírodné vône? Tak si pozri prírodné Musk mydlá. Stačí si len vybrať. A ak nechceš, aby Ti mydlo lietalo po celom umývadle, tak nezabudni na mydelničku. Vďaka nej nebudeš mať umývadlo zapackané a špinavé. 

4. Kozmetika – klasika pod stromčekom

Aj u Teba je to tak, že už od septembra vidíš vo všetkých supermarketoch kozmetické balíčky v zbytočných jednorazových obaloch? Neboj, u nás nič také nenájdeš. Ale za to Ti chceme dať do pozornosti prírodnú kozmetiku. Je to napríklad tuhý šampón po ktorom nezostane žiaden odpad. Super tip na kozmetický darček je aj čistiaci pleťový olej s Moringou.

5. Filtrácia vody prírodnou cestou

Binchio je uhlím najvyššej kvality. Vďaka náročnému výrobnému postupu obsahuje až 95% uhlíka. Táto koncentrácia zabezpečuje najvyšší štandard filtrácie vody. V ročnom balení nájdeš až 4 binchotanové tyčinky – 3 sú určené do karafy (či fľaše) s objemom 1 liter a ako bonus obsahuje balík aj 1 menšiu tyčinku Binchio Mini určenú do 0,5 l fľaše, ktorú môžeš nosiť kdekoľvek so sebou. Toto balenie je určené na rok denného používania (1 tyčinka vydrží 3 až 4 mesiace, potom ju vymeníš za ďalšiu). A na ďalší rok máš znovu o vianočný darček vystarané 🙂.

6. Farebný doplnok na stenu

Veľmi pekným darčekom tiež môže byť bavlnený obraz. Na našom e-shope nájdeš napríklad ”Čakra Budha”, ktorý Ťa dostane do rovnováhy – ideál počas tohto vianočného obdobia plného stresu. Nástenný obraz so symbolom šťastia “Slon”. Alebo krásne pestrofarebné závesy na ktorých je zobrazený strom života alebo mapa sveta. Obrazy sú vo vynikajúcej kvalite a čo je najlepšie? To, že sú maľované ručne 🙂. 

7. Daruj svojim blízkym zdravie

V tomto zimnom a sychravom období je zdravie presne to, čo potrebujeme. U nás si môžeš vybrať z rôznych doplnkov stravy s ktorými si vybuduješ silnú imunitu. Počas sviatkov Ťa tým pádom žiadne prechladnutie neprekvapí.

8. Vianočný Dentálny balíček ČIERNY

O zubyby sme sa mali starať vždy. Či je jar, leto, jeseň alebo zima. Preto sme si tento rok pripravili vianočné balíčky, ktoré potešia každého, komu záleží na svojej ústnej dutine. V tomto balíčku nájdeš: 

ekologickú kefku MOBAKE so štetinkami z aktívneho uhlia, 
cestovnú tubu z bambusu do ktorej si môžeš zabaliť kefku pri cestovaní,  
zubnú niť Friendly Floss, 
– Ecodenta bieliacu zubnú pastu s čiernym drveným uhlím,
– Ecodenta bieliacu ústnu vodu s čiernym drveným uhlím. 

9. Vianočný Dentálny balíček BIELY

Aby to bolo v rovnováhe ako jing a jang,  tak “čiernemu” vianočnému balíčku sme samozrejme urobili aj “bielu” alternatívu. V boxe sa nachádza to isté čo v čiernom akurát Ecodenta zubná pasta je s kokosom, aloe vera a mätou. Rovnaké zloženie má tiež bieliaca ústna voda. A bambusová kefka je biela, bez pridania aktívneho uhlia.

10. Vianočný balíček „Čajomil“

Poznáš nejakého milovníka čajov? Tak potom tento prevoňaný balíček bude pre neho ako stvorený, pretože obsahuje: 

voňavý, sypaný, bylinkový čaj proti nádche a prechladnutiu, 
MOBAKE termopohár do ktorého si nápoj môžeš pripraviť a kde Ti zároveň vydrží teplý aj niekoľko hodín, 
čajovú slamku, ktorú využiješ najmä pri pití sypaných čajov, 
sitko na čaj
– a čajový teplomer, pretože voda a jej správna teplota hrá podstatnú úlohu v chuti čaju. 

+1 Darčeková poukážka

Nevieš si vybrať? Alebo na to jednoducho nemáš čas? Klasika, ktorou nič nepokazíš a máš ňou úspech zaručený, je digitálna darčeková poukážka na nákup hocičoho z nášho MOBAKE e-shopu.

Záver

Radi ti poradíme s výberom. Máš otázky k produktom, zloženiu, či použitiu? Neváhaj a napíš nám na Instagrame, Facebooku alebo na e-mail a spoločne vyberieme ten najlepší vianočný darček či už pre Teba alebo Tvojich blízkych 🙂. 

Shop roku Mobake